KONTAKT


NOWOCZESNE USŁUGI MEDYCZNE

MIKROSKOPOWE USŁUGI ENDODONTYCZNE

Mikroskop endodontyczny stosowany w gabinecie stomatologicznym. Wprowadzenie chirurgicznego mikroskopu operacyjnego (SOM) do endodoncji radykalnie zmieniło praktykę tej specjalności. W endodoncji wprowadzenie SOM jest stosunkowo nową koncepcją, która rewolucjonizuje sposób wykonywania procedur.

Stopień powiększenia zależy od kombinacji użytych soczewek. Większość mikroskopów ma trzy do pięciu stopni powiększenia od 3x do 27x. Źródłem światła jest zazwyczaj żarówka halogenowa o mocy 100 do 150 W, która jest podłączona do mikroskopu za pomocą kabla światłowodowego o wysokiej wydajności.

Do mikroskopu można dodać wiele innych opcji, takich jak wizjer, wizjer i kamery 35 mm. Opcje te stanowią bardzo potężne narzędzie, które można wykorzystać do nauczania, edukacji pacjentów i różnorodności innych celów medycznych. 

CBCT to skrót od ang. Cone Beam Computed Tomography wykorzystywany w gabinecie stomatologicznym. CBCT oznacza Cone Beam Computed Tomography. Jest to technologia wykorzystywana do wykonywania trójwymiarowych (3D) obrazów twoich zębów, ścieżek nerwowych, zatoki szczękowej i kości w jednym skanie.

Ten rodzaj obrazowania stosuje się, gdy regularne, dwuwymiarowe zdjęcia rentgenowskie nie są wystarczające. CBCT zapewnia bardzo szczegółowe widoki z niższym promieniowaniem niż konwencjonalne skanowanie CT.